Z powodu coraz większej popularności serwisów oferujących oglądanie filmów i seriali online wiele osób rezygnuje z wykupowania rozszerzonego pakietu telewizyjnego. Problem pojawia się jednak kiedy chodzi o sport. Ci którzy nie zdecydowali się na dodanie kanałów sportowych do swojej oferty szukają miejsc, gdzie można oglądać mecze na żywo za darmo. Nawet dla tych, którzy korzystają z takich kanałów niektóre mecze są niedostępne, ponieważ telewizyjna transmisja odbywa się tylko w wybranych krajach lub na jeszcze innym kanale.

Jakie strony oferują oglądanie meczy na żywo za darmo?

Niektóre strony internetowe są już znane z tego, że ich adres powinien być pierwszy na liście do sprawdzenia. Jedną z takich stron jest: „sport.tvp.pl”. Jest to dobry wybór dla osób, które w ogóle nie korzystają z telewizora, niektórzy polecają takim osobom również WP Pilot, jednak warto zauważyć, że na drugiej wspomnianej stronie subskrybcja również jest płatna, a czas oglądania darmowego programu ograniczony i na pewno nie wystarczy na obejrzenie całego meczu. Wspomniany powyżej sposób sprawdzi się też jedynie dla niektórych sportów i kanałów telewizyjnych – na pewno warto wcześniej upewnić się czy dany mecz będzie udostępniony na stronie sport.tvp.pl.

Czy można oglądać transmisje u bukmacherów?

Drugą opcją jest wyszukanie zaawansowane – dotyczy to mniej znanych meczy, ponieważ takie często nie są transmitowane na wspomnianej stronie, albo są udostępniane jedynie wyniki oraz akcje na żywo na zasadzie opisu co dzieje się w danym momencie na boisku. Stronami z popularnymi transmisjami są m.in. bukmacherzy Fortuna, STS, Betclic oraz Superbet. Warto zwrócić jednak uwagę na zakładanie konta, albo ograniczenia związane z urządzeniem. Niektóre z tych kanałów zezwalają na oglądanie meczy tylko określonym rodzajom systemu operacyjnego, a w większości trzeba być zarejestrowanym, aktywnym użytkownikiem.

mecze na żywo za darmo

O czym warto pamiętać szukając transmisji?

Szukając darmowych transmisji warto uzbroić się w cierpliwość i czytać wszelkie informacje, szczególnie te drobnym druczkiem. Niektóre strony oferują oglądanie jedynie ograniczonej ilości czasu i mecz może zostać przerwany w najciekawszym momencie, albo zaraz po odwtorzeniu wszystkich reklam. W takiej sytuacji może się okazać, że przed znalezeniem nowego serwisu stracimy pierwszą połowę. Warto zatem czytać wszystkie informacje, a nawet – jeśli zależy nam na jednym konkretnym meczu za kilka dni – sprawdzić stronę wcześniej. Wiedząc, że będę potrzebować obejrzeć ważny dla mnie mecz można kilka dni wcześniej uruchomić jakiś inny mecz celem sprawdzenia warunków, jakości i czasu trwania transmisji.

Co jeśli nie mam opcji sprawdzić kilka dni wcześniej? Z pewnością warto zadbać o to chociaż 15 minut przed meczem. Często okazuje się, że włączając transmisję na 5 minut przed meczem musimy obejrzeć 8 minut reklam, albo zaakaceptować dodatkowe zgody na mailu lub założyć konto. Czas, który zabiorą nam te działania może być już po rozpoczęciu meczu. Lepiej zatem upewnić się wcześniej czy o godzinie rozpoczęcia transmisji będziemy już mogli usłyszeć pierwszy gwizdek.